Elektrické grily

Elektrické grily

Grilované rybyElektrické grily jsou dalším významným typem zahradních grilů. U těchto grilů je velikou předností jejich využití. Můžete je totiž používat kdekoliv, v místnosti, na balkóně nebo klasicky na zahrádce. Při používání elektrických grilů totiž nedochází ke vzniku žádného kouře, který by vám mohl nepříjemně provonět váš byt. Využít je tedy můžete i zimních obdobích, kdy není možné grilovat venku na zahradě.

Základním zdrojem napájení je elektrický proud. Uvést do chodu tento gril není nijak namáhavé, naopak je to snadné a velice rychlé. Stačí jej pouze zapojit do zásuvky. Je zde však jedna drobná podmínka. Je nutné být připojen k síti 230 V. Svým vzhledem velmi připomínají plynové grily.

Grilovací rošt naleznete nad topnou spirálou. Jakmile je spirála do ruda rozpálena, můžeme začít grilovat. Při grilování na elektrickém grilu nedochází k žádnému znečistění a to právě díky vysoké teplotě spirály. Můžeme tedy říci, že se jedná o samočistící efekt. Vzniklý tuk, které se při grilování často objevuje, následně odkapává do prostoru grilovací vany, přes kterou stéká tuk do sběrné misky, jež je umístěna pod vanou.

Grilované masoElektrické grily představují mnohem zdravější způsob grilování. Někdy stačí pořídit desku, která je určena právě ke grilování. Grilování se tedy provádí na grilovacích deskách. Ty mohou být hladké či žebrované.

Specifickým druhem elektrických grilů jsou kontaktní grily. Na těch snadno připravíte zeleninu, ryby či kuřecí maso. Součástí je také sklopná spodní deska, jež umožňuje dovádět tuk do odkapávací misky. Na trhu existuje celá řada výrobců, kteří se předhání nabídkou svých jedinečných produktů. Mezi ty přední patří firmy jako Fagor, Eta, Philips, Zelmer nebo Tefel. 

Čerstvými pochoutkami připravenými na elektrickém grilu příjemně pohostíte své přátele, rodinu či nečekanou návštěvu

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány zejména milovníkům grilováním. Dozvíte se zde ty nejzákladnější informace o jednotlivých typech grilů a o způsobech grilování. Pokud se připravujte na novou grilovací sezónu, rozhodně navštivte naše stránky, které vám pomohou vybrat si pro vás ten nejlepší typ grilovacího zařízení.