Lávové grily

Lávové grily

GrilLávové grily jsou typem plynových grilů. Součástí těchto grilů jsou lávové kameny. Ty jsou umístěny ve spodním palivovém roštu, který naleznete nad plynovým hořákem. Plynem jsou ohřívány na velmi vysokou teplotu, na které pak probíhá grilování. Efekt je prakticky stejný, jako byste grilovaly na dřevěném uhlí.

Ovšem, na rozdíl od dřevěného uhlí mají lávové kameny porézní povrch, který dokáže vstřebávat tuk, který odkapává z připravovaného pokrmu. Tím zabraňuje vzniku škodlivých látek. Na lávových grilech je možné grilovat opravdu všechno.

Grilované rybí filé Lávový kámen je vlastně přírodní materiál. Jde o kameny, které pochází v vyhaslých sopek. Jejich velkou předností je rychlé absorbování tepla. Před zahájením grilování je nutné tyto kameny rovnoměrně rozložit na spodní rošt nad plynový hořák, aby se jídlo propeklo pěkně rovnoměrně.  Lávové kameny se zahřejí do 10 -15 minut a pak již můžete začít grilovat. Pokud nechcete používat lávové kameny, můžete použít kvalitnější keramické brikety. Výhodu obou těchto surovin je jejich dlouhá živost. A to díky správné údržbě. Můžete je využívat celou grilovací sezónu. Poté je vhodné je vyměnit.

stava-470x90px.jpg

Po celou dobu jsou totiž namáhány neustálými změnami teplot – neustále se totiž zahřívají a ochlazují. Kvůli tomu se postupem času začnou rozpadat. Správnou údržbou máme namysli nastavení hořáku na plný výkon, aby vzniklý žár odstranil všechny nečistoty, které se schovávají v pórech lávových kamenů. Tuto údržbu je vhodné provádět po každém grilování. Určitě se vám to vyplatí v délce životnosti lávových kamenů.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány zejména milovníkům grilováním. Dozvíte se zde ty nejzákladnější informace o jednotlivých typech grilů a o způsobech grilování. Pokud se připravujte na novou grilovací sezónu, rozhodně navštivte naše stránky, které vám pomohou vybrat si pro vás ten nejlepší typ grilovacího zařízení.