Plynové grily

Plynové grily

Plynový grilPlynové grily patří k další oblíbené skupině pořizovaných zahradních grilů. Plynové grily jsou určeny především k venkovnímu užívání. Pokud chcete své přátele a rodinu pohostiti opravdovými pochoutkami, pokrmy připravené na tomto grilu jsou to pravé.

Zdrojem energie je u těchto grilů je logicky plyn. Přesněji řečeno propan-butan. Ten je uložen v plynových lahvích. Plynové grily využívají nemodernější technologie. Právě proto patří tyto grily k velice bezpečným typům. Kromě bezpečnosti mají celou řadu dalších předností. Díky plynu je příprava mnohem rychlejší než například u grilů na dřevěné uhlí. Údržba není také vůbec náročná. U plynových grilů je další nespornou výhodou rovnoměrné rozložení tepla na grilovací ploše. To znamená, že jsou pokrmy připravovány rovnoměrně. U plynových grilů se nesetkáte s žádným připáleným tukem, ani kouřem. Je zde tedy méně nečistot a grilování je tam mnohem více zdravější.

Grilovaná zeleninaVelkým plus je způsob zapalování. Stačí pouze otočit plynovým knoflíkem a zapálit. Nemusíte se tedy trápit s žádným namáhavým zapalování, jako je tomu třeba u grilu na dřevěné uhlí. Pomocí otočným knoflíků můžete také regulovat intenzitu plamene.

Plynové grily můžeme rozdělit podle jejich umístění na grily volně stojící a grily zabudované. Volně stojí grily je možné dle potřeby přinést, odnést, prostě přemístit. Pokud uvažujete o zakoupení grilu, který chcete na trvalo umístit na vaší zahradě, musíte si předem vyhradit určitý prostor, kam jen umístíte.

Na plynovém grilu se dá nejen grilovat, ale také péct. A to velice jednoduše. Stačí jen použít víko a gril přiklopit. Tím se z grilu stane pečící trouba.

Gril však není jen samotná grilovací deska, ale také odkládací prostory. Do těchto prostor můžete odkládat různé talíře, kleště nebo jiná pomocná zařízení, nebo na nich můžete připravovat pokrmy, které máte zájem upravit grilováním

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány zejména milovníkům grilováním. Dozvíte se zde ty nejzákladnější informace o jednotlivých typech grilů a o způsobech grilování. Pokud se připravujte na novou grilovací sezónu, rozhodně navštivte naše stránky, které vám pomohou vybrat si pro vás ten nejlepší typ grilovacího zařízení.