Zahradní grily na dřevěné uhlí

Zahradní grily na dřevěné uhlí

Grilované masoPosezení s rodinou nebo s přáteli si můžete zpříjemnit třeba podáváním grilovaného pokrmu. Velice oblíbené je zejména grilování na dřevěném uhlí. A to zejména proto, že grilování na uhlí přináší zvláštní a jedinečnou chuť grilovaného masa a zeleniny.

Grilování na dřevěném uhlí sebou nese celou řadu výhod, ale také nevýhod. K přednostem se řadí možnost zakoupení těchto grilu v různých tvarech a velikostech. Jsou velice lehké a díky tomu snadno přenosné. Můžete je tedy postavit tam, kde právě chcete. Co vás také jistě potěší, jsou nízké pořizovací náklady. K nevýhodám těchto grilů patří zejména vytváření toxinů, které vzniká odkapáváním tuku do ohně, který se následně pálí. Abyste množství těchto škodlivých látek minimalizovali, je nutné mít vždy čistý gril a připravený roztok, kterým ochladíte příliš žhavé uhlíky. Vhodný roztok můžete namíchat smícháním vody s octem.

Grilovaná kukuřiceAby se lidé vyhnuli vzniku karcinogenům, často používají alobalové tácky či misky. Takového problému se nemusíte obávat při grilování zeleniny. Další nevýhodou je zapalování ohně, které je dosti problémové a rozehřívání uhlí trvá delší dobu. Navíc, v případě, že grilujete moc blízko rozžhavených uhlíků, hrozí zde větší riziko připálení grilovaného masa.

Pokud grilujete rádi a je to spíš pro vás odreagování či zábava, jistě vám nebude vadit, že příprava jídla na dřevěném uhlí trvá trochu déle. Moderní grily jsou vybaveny nejmodernějšími systémy, které dokážou oheň v grilu jednoduše zažehnout a také uhasit. Topit pod grilem je možné nejen dřevěným uhlím, ale také klasickým dřevem nebo speciálně upraveným dřevem přímo pro grilování, tedy grilovacími briketami. Pokud máte tedy zájem připravit dobré jídlo a vytvořit při tom výbornou atmosféru, určitě si pořiďte právě gril na dřevěné uhlí.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány zejména milovníkům grilováním. Dozvíte se zde ty nejzákladnější informace o jednotlivých typech grilů a o způsobech grilování. Pokud se připravujte na novou grilovací sezónu, rozhodně navštivte naše stránky, které vám pomohou vybrat si pro vás ten nejlepší typ grilovacího zařízení.